Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Gotowe zestawy do wieszania obrazów: hit czy kit?
12.jpg

Aranżacja wnętrza, w tym dobór i rozmieszczenie obrazów, wymaga przemyśleń, jaki efekt chcemy ostatecznie uzyskać, w jakim otoczeniu będziemy się najlepiej czuli, jaki chcemy nadać klimat salonowi czy jadalni. I nawet jeśli już mamy w domu ten wymarzony, od dawna upatrzony w galerii pejzaż czy niepowtarzalne grafiki, to jest to dopiero połowa sukcesu, bo jeszcze pozostaje umiejętne ich wyeksponowanie. Takie, by dzieła sztuki komponowały się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, by obraz nie wisiał za nisko ani za wysoko, by nie był przytłoczony przez za blisko niego powieszone inne dzieła sztuki malarskiej czy fotografie.

Czy da się uniknąć zniszczenia ścian?

Czasem osiągnięcie zamierzonego i zadowalającego efektu przychodzi szybko. Jest pomysł, miejsce na obraz okazuje się strzałem w dziesiątkę i już. Co jednak, jeśli nie ma od razu decyzji, bo całość nie prezentuje się efektownie? Pozostaje metoda prób i błędów, czyli przewieszanie niżej, wyżej, bardziej w prawo czy w lewo, bo ciągle coś nie gra. Czy taka zabawa w dekoratora wnętrz musi skończyć się zniszczeniem ścian? Niekoniecznie, bo można sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, jakim jest zestaw do wieszania obrazów, składający się z szyny, linek i haczyków, a w niektórych opcjach i z oświetlenia.

Szynę przytwierdzamy do ściany przy pomocy klipsów mocujących, do szyny linki perlonowe lub stalowe linki, a do nich haczyki, na których będziemy zawieszać obrazy.

Zaopatrzenie się w system do mocowania obrazów nie oznacza, że zupełnie unikniemy wiercenia i ściana pozostanie nienaruszona, ale użycie wiertarki ogranicza się tu tylko do przymocowania szyny. Do zawieszania obrazów na linkach i haczykach niepotrzebne już będą jakiekolwiek narzędzia.

Czy można do woli zmieniać miejsce obrazów?

Zestawy do wieszania obrazów to nie tylko rozwiązanie eliminujące ryzyko niszczenia ścian przy eksponowaniu dzieł sztuki. To także opcja otwierająca nieograniczoną ilość możliwości przy komponowaniu ze sobą elementów dekoracyjnych. Grafiki, oprawione fotografie czy obrazy olejne możemy, posługując się linkami, rozmieszczać na dowolnie wybranej wysokości poniżej szyny, jak również zmieniać ich położenie w poziomie poprzez przesuwanie linek po szynie. Zestaw do wieszania obrazów umożliwia dokonywanie szybkich i bezproblemowych zmian w ekspozycji. Systemy do mocowania obrazów wyposażone w oświetlenie dają jeszcze dodatkową możliwość prezentowania dzieł sztuki jako dominujących i przykuwających wzrok elementów wystroju wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl