Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Jak powiesić telewizor na ścianie?

Współczesne telewizory o płaskich i dużych ekranach, najbardziej efektownie prezentują się powieszone na ścianie. Dzięki temu możemy poczuć się jak w prawdziwym, komfortowym, domowym kinie, bez innych osób dookoła i z pełnym wyborem ulubionych filmów czy seriali.

Jak bezpiecznie zamontować telewizor na ścianie?

Jedyną obawą osób, które marzą o takim rozwiązaniu jest ciężar telewizora na lekkich ściankach działowych, które wykonywane są z wygodnego w użyciu regipsu, pozwalającego jednak na mniejsze obciążenia. Jak powiesić telewizor na ścianie z regipsu, która jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnych mieszkaniach? Rozwiązaniem mogą być szyny ścienne montażowe stworzone z myślą o montażu ciężkich elementów aranżacji wnętrza.

Wieszamy telewizor na ścianie z regipsu

Lekkie ściany z regipsu są cenionym rozwiązaniem w aranżacji mieszkań i domów ze względu na swoją lekkość i korzystną cenę, w porównaniu ze ścianami z pustaków czy z bloczków. Można je bowiem postawić właściwie w dowolnym miejscu stropu, bez konieczności wykonywania dodatkowych wzmocnień. Lekkość jest jednocześnie powodem obaw, zwłaszcza, jeśli chcemy na ścianie zamontować nieco cięższe przedmioty, jak duże obrazy, antyramy z plakatami czy właśnie telewizor. Montaż telewizora na ścianie jest jednak możliwy, jeśli zdecydujemy się na zastosowanie specjalistycznej szyny do wieszania cięższych obiektów.

Przymocowanie telewizora do ściany za pomocą szyny

Ściana, na której ma być powieszony telewizor, może być oczywiście dodatkowo wzmocniona, co jest jednak rozwiązaniem dość kosztownym i wymagającym sporo wysiłku. Mocowania telewizora na ścianie są dużo prostsze, jeśli wybierzemy szynę do wieszania obrazów Cliprail Pro, wykonaną z wytrzymałego aluminium, która jest w stanie utrzymać ciężar nawet do 45 kilo na metr bieżący systemu. Służy ona nie tylko jako uchwyt do telewizora płaskiego, ale jest także jednym z częściej stosowanych rozwiązań przy coraz popularniejszych we wnętrzach ogrodach wertykalnych. Jej minimalistyczny, elegancki wygląd pozwala na aranżację w zróżnicowanych przestrzeniach domów i mieszkań, zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym, postindustrialnym stylu. Dostępna w kolorach białym lub naturalnym odcieniu aluminium szyna Cliprail Pro w harmonijny sposób wpasuje się w każde otoczenie, stając się niemal niewidoczna, a jednocześnie służąc przez długi czas jako praktyczny uchwyt na telewizor, ciężkie obrazy, lustra, sprzęt audio czy doniczki.

Jak zamontować telewizor na ścianie przy użyciu szyny Cliprail Pro?

Szyna Cliprail Pro marki STAS ma długość 150 lub 200 cm, więc w zupełności wystarczy do zamontowania na ścianie nawet największego modelu telewizora. Można ją ze sobą łączyć za pomocą łączników znajdujących się w zestawie lub łatwo przyciąć piłką do metalu do pożądanego rozmiaru. Zamontowanie jej w dowolnym miejscu ściany z regipsu umożliwiają specjalne klipsy również dostępne w zestawie. Przedmiot, który ma zawisnąć na szynie, mocowany jest natomiast przy wykorzystaniu haczyków i wytrzymałych, ale niemal niewidocznych linek stalowych produkowanych również przez markę STAS.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl