Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Jak przywiesić lustro do ściany?

Jak przywiesić lustro do ściany?

Prawdopodobnie każdy z nas, zastanawiał się kiedyś, jak przymocować coś do ściany nie używając wiertarki. Przyczyny tego są proste. Nie zawsze dysponujemy odpowiednim sprzętem. Często także, użycie wiertarki, wydaje nam się zajęciem dla bardziej wtajemniczonych.

Dlatego w poniższym tekście znajdziecie kilka wskazówek, jak poradzić sobie z powieszeniem lustra bez użycia wiertarki.

Jak przymocować lustro do ściany pomalowanej?

Wydawałoby się, że do powieszenia lustra na ścianie wiertarka będzie konieczna. Jednak istnieją systemy, które pozwolą nam tego uniknąć.

Jednym z takich sposobów jest zawieszenie lustra na szynach J-rail, które pozwolą na rozmieszczenie ciężaru tak, by głębokie wiercenia nie były konieczne. Aluminiową szynę mocujemy w kilku miejscach za pomocą wkrętów. Lustro zwieszamy z listwy na dwóch lub kilku linkach, które dzięki specjalnym hakom "S", możemy rozmieścić na listwie w dowolnych miejscach tak, by zawiesić lustro równo i równomiernie odciążyć. Możemy zastosować linki stalowe, bądź transparentne, nylonowe.

Ciekawym rozwiązaniem jest szyna typu Multirail Crown, by zwiesić lustro z sufitu. Jest to szyna sufitowa, połączona ze sztukaterią maskująca samą szynę. Szyny typu Crown są wyposażone w okablowanie 12V, umożliwiające zamontowanie oświetlenia nad lustrem. Do zawieszenia samego lustra używamy linek stalowych, bądź nylonowych, transparentnych. I haczyków typu Zipper lub Zipper Pro Security do 20 kilogramów. Przy cięższych gabarytach warto użyć linek perlonowych, które wytrzymują obciążenie do 15 kilogramów.

Jak przymocować lustro do płytek?

Gdy potrzebujemy zawiesić lustro w łazience pokrytej glazurą, naszą największą obawą będzie możliwość popękania płytek podczas wiercenia.

Najwygodniejszym sposobem na przymocowanie lustra do płytek ceramicznych, bez konieczności wiercenia, będzie użycie kleju ceramicznego. Bardziej skutecznym i niezawodnym sposobem będzie podwieszenie lustra na suficie, za pomocą szyn typu Flat i zwiększenie lustra na aluminiowych lub nylonowych linkach, przy użyciu haczyków Zipper. Ewentualnie Zipper Pro Security do 20 kilogramów, gdy lustro jest cięższe.

Jak przymocować lustro do drzwi?

Żeby przymocować lustro do drzwi, możemy wykorzystać system zawieszek typu "aligator". Mocowanych do powierzchni za pomocą wkrętów. Jeśli lustro nie jest zbyt duże możemy wykorzystać zawieszki samoprzylepne. Kolejnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie taśmy rzepowych typu Stars Wall strip, jeśli waga lustra nie przekracza 5 kilogramów, na jedną taśmę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl