Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Jak oświetlić obraz?
4.jpg

Niemal w każdym domu czy też mieszkaniu znajdują się piękne obrazy i grafiki, które niewątpliwie są stylową ozdobą wnętrz, ale często także sentymentalną pamiątką po bliskich nam osobach. Wisząc na ścianie, tworzą niepowtarzalny klimat, ale przede wszystkim są źródłem miłych wspomnień, do których chętnie wracamy, patrząc na nie. Doskonale się prezentują w świetle dziennym, zwłaszcza jeśli są zawieszone w centralnej części, dobrze doświetlonej ściany. Jednak wieczorem, kiedy zapalamy sztuczne oświetlenie, zwykle giną w mroku i tracą na atrakcyjności. Można jednak sprawić, że bez względu na porę dnia i rodzaj zastosowanego światła będą zawsze dobrze widoczne i odpowiednio wyeksponowane. Co zatem zrobić, aby obrazy i ważne dla nas pamiątki były doskonale widoczne zarówno w dzień, jak i wieczorem? Profesjonalne oświetlenie do obrazów to najlepsze rozwiązanie.

Jakie oświetlenie zastosować, aby obraz wiszący na ścianie prezentował się efektownie?

Wydawać by się mogło, że tradycyjna wisząca lampa czy też żyrandol zawieszony w centralnej części sufitu dostarczają odpowiedniej ilości światła, niezbędnego do dobrego doświetlenia wnętrza. Okazuje się jednak, że tego rodzaju oświetlenie sprawia, że tylko część pomieszczenia jest dobrze podświetlona, a ściany i ozdobne detale na nich się znajdujące skutecznie giną w półmroku. Jeśli zatem zależy nam na tym, aby nasze płótna były dobrze widoczne, musimy koniecznie zadbać o właściwe ich doświetlenie. Najlepiej do tego celu sprawdzą się oprawy lamp marki STAS. Taka maleńka, niezwykle elegancka lampka z chromowanymi wykończeniami, umieszczona na odpowiednio długim wysięgniku emituje rozproszone światło o białej barwie, które idealnie nadaje do podświetlenia obrazu. Wystarczy zamontować tego rodzaju oprawę świetną na specjalnej szynie do obrazów, która nie tylko ułatwia bezpieczny i praktyczny montaż malunków na ścianie, ale jednocześnie umożliwia zamontowanie funkcjonalnych opraw świetlnych, wykorzystywanych jako oświetlenie obrazów.

Nowatorskie systemy zawieszania i oświetlania obrazów


Nasz sklep internetowy to oświetleniowa rewolucja. Jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym można się zaopatrzyć w najnowocześniejsze detale, niezbędne do zamocowania obrazu, jak również jego efektownego podświetlenia. Oferujemy nowoczesne systemy galeryjne do zawieszania obrazów i innych dekoracji ściennych. W skład takiego zestawu wchodzi szyna, linki z haczykami oraz inne, niezbędne akcesoria. W asortymencie naszego sklepu znajdują się także oprawy świetlne, będące doskonałym uzupełnieniem tego rodzaju zestawów. Mogą być one z powodzeniem wykorzystywane do mocowania obrazów i luster oraz ich podświetlania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl